Zarządzanie magazynem

Pomoc

Pomoc

Zarządzanie magazynem to podstawa współpracy na linii przedsiębiorca – Logistiko. Z chwilą rozpoczęcia współpracy nasz magazyn staje się magazynem naszych klientów. Oznacza to, że muszą oni posiadać pełny wgląd i pełną kontrolę nad wszystkim co się dzieje w magazynie. Chcemy aby powierzając nam na przechowanie swój towar każdy czuł się bezpiecznie i miał nad nim taką samą kontrolę jak gdyby znajdował się on w jego własnym magazynie. Dotyczy to także naszego zespołu magazynierów. Czynności wykonywane przez naszych pracowników również muszą podlegać takiej samej kontroli jak gdyby wykonywane były przez pracowników naszych klientów.

Zarządzanie magazynem – WMS

Dlatego też projektując nasz system WMS za cel postawiliśmy sobie oddanie pełnej wiedzy o stanach magazynowych i postępie prac w czasie rzeczywistym naszym klientom. No i oczywiście – oddanie im pełnej kontroli nad zlecaniem prac magazynowych naszym magazynierom. Każda czynność wykonywana przez magazynierów natychmiast znajduje swoje odzwierciedlenie w zmieniających się w czasie rzeczywistym statusach zleceń, dzięki czemu każdy klient może na bieżąco obserwować postępy prac. Wszystkie procedury magazynowe są podzielone na łatwe do obserwowania i analizowania etapy, z których wykonanie każdego jest rejestrowane w systemie, tak aby każdy klient miał pełne poczucie wiedzy i kontroli nad pracą magazynierów stopniu porównywalnym do rzeczywistej obecności na magazynie.

Dodatkowo system powiadomień e-mail wysyła informację każdorazowo po zakończeniu realizacji poszczególnych zleceń.

Ponieważ towar przekazany nam na przechowanie w magazynie zawsze pozostaje własnością naszych klientów – w dowolnym momencie mogą oni oprócz zlecenia wydania towaru lub zleceń przyjęcia dostawy czy też zwrotu – zlecić przeprowadzenie inwentaryzacji części lub całości towaru znajdującego się na stanie magazynowym. Pozwala to na bardziej regularne i dokładniejsze kontrolowanie stanów magazynowych niż zwyczajowa, roczna inwentaryzacja.

Dodatkowo nasze magazyny mogą pracować także w trybie inwentaryzacji ciągłej. Oznacza to, ze np. regularnie co kilka pobrań towaru każda lokacja będzie inwentaryzowana, żeby jak najszybciej wychwycić wszelkie potencjalne różnice w stanach magazynowych.