Koszty magazynowania w e-handlu – o czym musisz pamiętać

Wyceń koszty logistyki

magazynowanie

Magazynowanie

Zapewnimy optymalne warunki do przechowywania Twojego towaru. Dysponujemy ponad 3 000 miejsc paletowych oraz 6 000 miejsc półkowych. Posiadamy komorę klimatyczną (regulacja temperatury i wilgotności) oraz pomieszczenie dla towarów objętych ścisłą kontrolą.

dowiedz się więcej ›
pakowanie towarów

Pakowanie towarów

Do Twojej dyspozycji oddajemy szeroki wybór opakowań. Dla każdego produktu dobierzesz najbardziej odpowiednią kopertę, pudełko czy materiał wypełniający. Nasz doświadczony zespół magazynierów zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa każdej przesyłki.

dowiedz się więcej ›
realizowanie zamówień

Realizowanie zamówień

Zamówienia z Twojego sklepu internetowego złożone do godziny 18:00 zostaną wysłane jeszcze tego samego dnia. Dzięki naszemu autorskiemu systemowi WMS, stosowaniu kodów kreskowych i podwójnej weryfikacji przez pracowników magazynu ryzyko pomyłek przy kompletacji jest sprowadzone do minimum.

dowiedz się więcej ›

Zwiększenie liczby zamówień, poszerzenie asortymentu, nowe kanały sprzedaży. Biznes rośnie, rozwija się. To wszystko generuje zyski i z pewnością jest powodem do radości. Wraz ze zwiększeniem sprzedaży trzeba też zadbać o dostępność produktów, utrzymać standard szybkości obsługi zamówienia i wysyłki. Wszystko to wpływa na koszty magazynowania.
 

Zasady logistyki w e-sklepie

Kiedy Twój biznes jest na tyle duży, że nie chcesz lub nie masz już czasu zajmować się nim sam i stoisz przed decyzją czy zatrudnić ludzi, czy outsourcingować działania poznaj zasady, które musisz spełnić by klient był zadowolony a Twój sklep wciąż przynosił zyski.

Klienci podczas podejmowania decyzji zakupowej oprócz ceny zwracają uwagę na szybkość realizacji zamówienia, dostępność produktów i ich szeroki wybór, terminowość i niskie koszty dostawy. Zapewne zależy nam by klient do nas powrócił, więc takie działania powinny być dla nas standardem. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę? Wszystko to związane jest z logistyką. Wszystkie jej cechy zapisane są w siedmiu zasadach (tzw. 7W)


obniż koszty magazynowania z logistiko

 • Właściwy produkt
 • Właściwa ilość
 • Właściwy stan
 • Właściwy czas
 • Właściwe miejsce
 • Właściwa cena
 • Właściwy klient


 

Optymalizacja procesów logistycznych

Właściwa obsługa klient zaczyna się w momencie gdy zamówienie trafia do naszego panelu. Aby nie był to klient jednorazowy, musimy zadbać, by był zadowolony z obsługi na każdym etapie realizacji zamówienia.
Te wszystkie procesy są mocno angażujące. Przy wzroście liczby zamówień musimy również zadbać o zwiększenie mocy przerobowych. W momencie gdy sklep mocno się rozwija i zaczyna brakować czasu na tworzenie nowych ścieżek rozwoju i optymalizację działań, a standardowe zadania, jakie ma sklep internetowy mocno angażują czas. należy pomyśleć o usprawnieniu procesów logistycznych.
Co składa się na całość procesów logistycznych w e-sklepie? Zbieranie zamówień z kanałów sprzedaży oraz ich kompletowanie i przygotowanie do wysyłki, tworzenie dokumentów przewozowych, zamawianie kurierów, ewentualna komunikacja z klientem,wysyłka paczki, analityka do oceny rentowności działań, obsługa zwrotów i reklamacji.

Koszty magazynowania o których musisz pamiętać

Wszyscy przedsiębiorcy dążą do zwiększenia zysków i optymalizacji kosztów. Dotyczy to każdego działu w firmie, jednak najbardziej widoczne jest to w logistyce. Jakie są główne koszty generowane przez magazyn? Wszystko tak naprawdę zależy od branży i specyfiki działania firmy, jednak w e-commerce znaczna część wydatków jest podobna. Planując sprzedaż musisz pamiętać o takich nakładach finansowych jak:

 • wynajem magazynu lub jego budowa oraz późniejsze koszty jego utrzymania – przeglądy techniczne, zakup wyposażenia statycznego (regały, palety owijarki), utrzymanie dróg dojazdowych i parkingu, zakup wyposażenia ruchomego (wózki widłowe, środki transportu) i inne jak kolektory, systemy informatyczne
 • koszty serwisowania. Aby zadbać o bezpieczeństwo należy regularnie poddawać wszystkie sprzęty przeglądowi. Głównie dotyczy to kontroli i naprawy regałów, sprawności urządzeń, oświetlenia itd.
 • media. Rachunki nie omijają również magazynów. Prąd, gaz, ogrzewanie – te koszty magazynowania mogą być wysokie, szczególnie jeśli nie mamy magazynu dostosowanego do standardowych warunków przechowywania lub towary w nim przechowywane powinny znajdować się w ściśle określonych warunkach.
 • wynajem sprzętu, utylizacja starego ekwipunku czy materiałów eksploatacyjnych. Niektóre produkty nie mogą być wyrzucone do standardowych pojemników na śmieci.
 • inne. Tutaj głównie chodzi o koszty związane z towarem i jego magazynowaniem – utrzymanie płynności zasobów, koszt magazynowania produktów, wydatki związane z brakiem rotacji produktów i niewystarczającej ilości miejsca na nowe.


Szczególnie wśród nowych przedsiębiorstw w planie biznesowym nie uwzględnia się wszystkich kosztów. A niektóre trywialne wydawać by się mogły kwestie mogą być w późniejszym czasie sporym obciążeniem w budżecie firmy. Warto więc już na wczesnym etapie pomyśleć o optymalizacji i obniżeniu kosztów logistyki. Sprawdź nasz cennik i zobacz jak możesz obniżyć koszty magazynowania dla swojego biznesu e-commerce.

Zostaw kontakt do siebie, a nasz doradca oddzwoni z ofertą


Informujemy, że Administratorem jest (podmiotem ustalającym cele i sposoby przetwarzania danych osobowych) Logistiko sp. zo o.o. , ul. Balicka 12A lokal B4 30-149 Kraków, [email protected]. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych to [email protected].

Dane osobowe będą przetwarzane w celach prowadzenia korespondencji oraz zgodnie treścią udzielonych Administratorowi zgód. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda osoby, której dane dotyczą.

Dane będą przetwarzane do czasu, w którym ustanie cel, dla którego zostały zebrane lub sprzeciwu, co do przetwarzania danych osobowych osoby, której dane dotyczą, w zależności co nastąpi pierwsze. Każdy ma prawo żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Każdy ma prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych, którą udzielił Administratorowi. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. Każdy ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Uprawnienia osoby, której dane dotyczą w tym wycofanie udzielonej zgody, można wykonać przez złożenie oświadczenia wykorzystując dane kontaktowe Administratora lub Inspektora Ochrony Danych wskazane we wstępie.