Wysyłka towaru

Wysyłka towaru to ważny etap realizacji zamówienia z Twojego sklepu/aukcji Allegro itp. Zamówienia mogą trafiać do magazynu na różne sposoby:
  • ręczne wprowadzanie zamówień w panelu klienta
  • Najprostszy sposób wprowadzania zamówień i najwygodniejszy dla sklepów, których dzienna ilość zamówień nie przekracza 20-30 zamówień.
  • masowy import zamówień z pliku csv
  • Za pomocą panelu klienta można także masowo importować z plików csv, przygotowanych np. w MS Excel itp.
  • integracja systemowa
  • Zamówienia ze sklepu trafiają do systemu pośredniczącego (Way2Send), który może kumulować zamówienia z wielu kanałów sprzedaży i przekazywać jest do Logistiko. Przed przekazaniem zamówienia mogą być dodatkowo edytowane (przydatne np. w przypadku sprzedaży przez Allegro)
  • automatyczne przekazywanie zamówień przez API
  • Zamówienia ze sklepu trafiają bezpośrednio do naszego systemu magazynowego.

Kompletacja zamówienia

Kompletacja zamówienia to proces magazynowy polegający na odnalezieniu na półkach magazynowych i skompletowaniu wszystkich produktów składających się na zamówienie. Na terminalu magazynowym [ilustracja – terminal] magazynier otrzymuje informację o nowym zamówieniu. Widzi listę potrzebnych produktów. Rozpoczynając pracę jest kierowany do półki, na której znajduje się pierwszy produkt z zamówienia. Po dotarciu do półki, magazynier potwierdza, że znajduje się w odpowiednim miejscu poprzez zeskanowanie kodu półki.

Następnie magazynier otrzymuje informację jaki produkt i w jakiej ilości ma zabrać z półki. Pobranie produktu ponownie potwierdzane jest skanowaniem kodu kreskowego produktu. Czynności te są powtarzane aż do pobrania ostatniego produktu z zamówienia.

Weryfikacja poprawności zamówień

Po skompletowaniu, zamówienie trafia do strefy pakowania. Tutaj inny magazynier bierze przygotowane produkty i wykonuje kontrolę poprawności kompletowania, czyli sprawdza, czy zamówienie zawiera wszystkie produkty w odpowiednich ilościach. Weryfikacja odbywa się poprzez ponowne skanowanie kodów kreskowych wszystkich produktów. Dzięki temu system automatycznie potwierdza poprawność zamówienia.

Pakowanie zamówienia

Jeśli zamówienie jest poprawne rozpoczyna się pakowanie towaru. Dla każdego typu produktu możesz określić w jaki sposób ma zostać spakowane, jaki rodzaj kartonu ma być użyty oraz jakie wypełnienia (folia bąbelkowa, woreczki z powietrzem itp.) powinny być zastosowane. Po zapakowaniu zamówienia zgodnie z instrukcją, magazynier zamyka zamówienie, drukuje list przewozowy oraz ewentualne dodatkowe dokumenty, które mają być dołączone do paczki.

Wydanie (wysyłka zamówień)

Spakowane zamówienia trafiają do strefy wydań, gdzie oczekują na odbiór przez odpowiednich kurierów. Każda z firm kurierskich, z którymi współpracujemy ma wydzielony punkt składowania paczek. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko, że paczka kuriera A mogłaby zostać zabrana przez kuriera B. Godziny odbioru przesyłek są ustalane indywidualnie z każdą z firm kurierskich.