Realizacja zamówień

Realizacja zamówień wydania towaru (sprzedaży) to sedno istnienia wszystkich magazynów handlowych. Aby maksymalnie usprawnić ten proces zawsze gdy jest taka możliwość proponujemy naszym klientom wykonanie integracji systemowej z modułami sklepowymi lub sprzedażowymi (systemy ERP). Oznacza to możliwość automatycznego, zupełnie bezobsługowego przekazywania zleceń wydania towaru, które spełniają określone warunki (np. potwierdzenie wpłaty itp.) bezpośrednio ze sklepów internetowych na magazyn.

Oczywiście nasz system WMS pozwala także na ręczne generowanie zleceń wydania towaru.

realizacja zamówień - wydanie

Realizacja zamówień? Można to wykonać w trzech prostych krokach:

  1. Z listy towarów klient wybiera, które produkty i w jakiej ilości należy wydać. Można tu także wprowadzić dodatkowe instrukcje dla magazynierów dotyczące np. sposobu pakowania przesyłki.
  2. W drugim kroku należy wybrać sposób przesyłki. Do dyspozycji naszych klientów jest lista wszystkich znaczących firm kurierskich oferujących przesyłki krajowe i zagraniczne.
  3. Ostatni krok to podanie adresu dostawy.

Gotowe. Magazyn posiada już wszystkie informacje niezbędne aby odbyła się realizacja zamówień.

Podczas pracy magazynu klient ma zawsze możliwość podglądu postępu prac. Każde zamówienie w czasie rzeczywistym zmienia status z „Nowego”, przez „Kompletacja” (zbieranie produktów do wydania), „Spakowane” aż po „Zrealizowane”. Dzięki temu każdy klient w dowolnym momencie ma gwarancję, że jego zamówienia są w realizacji i będą zrealizowane w terminie.

Dodatkowo istnieje możliwość powiadomienia odbiorcy przesyłki o fakcie jej nadania lub o postępach prac za pomocą powiadomień e-mail. Dzięki temu sprzedawca ma również pewność, że jego odbiorcy także „są na bieżąco” a zarazem zmniejsza to ilość zapytań „Kiedy towar zostanie wysłany”, których weryfikacja nieraz bardzo opóźnia pracę sprzedawców internetowych.